מכלכלנית לאומנית

מכלכלנית לאומנית

"אפרת, השתגעת?!?! ציירים עושים כסף רק אחרי שהם מתים. אולי…."

רק אלוהים יודע כמה שמעתי את המשפט הזה בתחילת דרכי. כמי שהתחילה את החיים שלה בקריירה מבטיחה כתקציבאית במשרד פרסום, עם תואר ראשון בכלכלה וראיית חשבון ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות בראיית חשבון. מאז שאני זוכרת את עצמי, הייתי אשת עסקים ממולחת, שיווק ומכירות ריגשו אותי ובאו לי בטבעיות, כי הרבה לפני שכולם התחילו לדבר על זה, הבנתי שכדי שירכשו ממך משהו, עלינו להציע לו הצעה שאי אפשר לסרב לה.

האומנות, תמיד הייתה ברקע אבל כתחביב. בשביל להירגע, או כשרציתי לפנק את האהובים עליי במתנה מיוחדת, הייתי מציירת עבורם. אבל כשעברתי לקיבוץ הזורע, בעקבות נישואיי השניים, רחוק מהמרכז ומעולם העסקים שהכרתי עד אז, ניצבה בפניי דילמה מקצועית.

ידעתי שמשהו צריך להשתנות והחלטתי בפעם הראשונה, להמר על עצמי. החלטתי להפוך את התחביב למקצוע. עשיתי בדיוק מה שהייתי עושה במשרד הפרסום. החלטתי ליצור סקרנות ועניין. את ציוריי הראשונים תליתי בסלון הבית, והזמנתי כמה חברים לארוחת ערב. התגובות החיוביות של הסובבים לא איחרו לבוא וזה עודד אותי להמשיך לצייר.

עבור יצירותיי הבאות, נידבתי חברה שתארח חוג בית באזור- וכולם נחטפו במהירות. היות ובתור אדם, אני אחת כזו שמאמינה שיש כוח גדול ממני שמכוון את הדברים,

מבחינתי, זה כבר היה סימן!

המשכתי לצייר וכל ציוריי נמכרו מייד, הביקוש רק הלך וגבר. אז, הבנתי שהגיע הזמן להפוך את כל הסיפור לעסק רציני. הפסקתי לשטוף מכחולים באמבטיה, כתבתי תוכנית עסקית ושכרתי סטודיו קטן בקיבוץ. עבדתי בחריצות אין קץ.

היה לי ברור שאני הולכת לאתגר את הקלישאה שציירים הם אנשים שלא יודעים לעשות כסף.

כיתתי רגליים וחרשתי את הארץ לאורכה ולרוחבה, שיווקתי את ציורי בדוכני אומנים בקניונים, השתתפתי בפסטיבלים וירידים, הצבתי מטרות ויעדים ענקיים, שאת חלקם אני עדיין רק בדרך להשיג, יצרתי חזון עסקי ברור לצד האהבה שלי לאומנות והחשיפה לא איחרה לבוא. מאז, 20 שנים אני עוסקת ביצירת אומנות בהתאמה אישית. והשנה, לכבוד יום הולדתי ה-50, החלטתי להרחיב את היריעה ולהנגיש את הקונספט של אומנות בתהאמה אישית לא רק לקירות, אלא לכל חלקי הבית.

אז מה הסוד? איך יצא שהצלחתי היכן שרבים כל כך התקשו להתרומם? הנה 8 הסודות המקצועיים שלי להצלחה בנישות מורכבות:

1.קונספט חדשני- אני לא מתייחסת לעסק שלי כגלריית אומנות, אלא כסטארטאפ שעונה לצורך בוער של הלקוח. ליתר דיוק, של כל מי שמעצב את הבית. במקום לשרוף שעות ארוכות ולכתת רגליים בחנויות בחיפוש אחרי הפריט שאולי יתאים לך, אצלי אפשר לחלום את הפריטים ולהתאים אותו במיוחד אליכם. הדבר פופולארי בעיקר בקרב מעצבים ואדריכלים, כי האומנות שלי עוזרת להם להוסיף את החתימה הייחודית בפרויקט שהם זקוקים לה.

2. חזון עסקי ברור: החזון שלי הוא להגשים חלומות ופנטזיות של אנשים ולהעניק להם חוויה שלמה של אסתטיקה שתקשט את האווירה בבית בשמחה, באהבה ובתחושה של הרמוניה ושלמות. מטרת הרווח אינה המטרה הראשונית אלא נגזרת כערך מוסף מתוך אתגר חזק יותר. כל יום שאני עובדת אני פועלת לאור החזון הזה ושואלת את עצמי האם עשיתי היום משהו כדי להתקדם לעבר המטרה שלי.

3. אפס אגו- היות והחלטתי שהשליחות שלי היא לצייר חלומות של אנשים, אני לא נעלבת כשמבקשים ממני לשנות משהו בקולקציה שלי, להיפך- המוטו שלי הוא "שבאומנות הכל אפשרי" כל מה שאפשר לחלום, אפשר גם ליצור.

4. להשתפר במה שאתם מעולים בו- למרות שניהול עסק ותפעול אופרציה כה גדולה ומורכבת זו עבודה מסביב לשעון, אני תמיד מחפשת דרכים לשפר ולייעל את הפעילות. אם זאת, אני עדיין משקיעה המון זמן ואנרגיה בעסק אבל אני לא מרגישה שאני עובדת. אני פשוט עושה את מה שאני אוהבת. כל היום.

5.  תהיו מוכנים להיות אקורדיון- גמישות, במיוחד בתקופה היא  שם המשחק. העסק שלי עבר המון גילגולים. גלריות בארץ ובחו"ל נפתחו והועתקו . אבל הבית תמיד נשאר בקיבוץ הזורע. בכל רגע נתון יש לי תוכנית ב' וגם ג'. אני לוקחת בחשבון שלא כל מיזם שלי יהיה מוצלח ואני מתכננת מראש את מקסימום התרחישים האפשריים למקרה ואצטרך לשנות כיוון מהר.

6. זה הכל אנשים- אני שמה דגש מיוחד על שביעות הרצון של הלקוחות שלי ומוודאה אישית שכל אחד מהם מרוצה מהתוצאה. הציורים שלי הם השגריר שלי. הטא'ץ האישי הזה גורם לכך שלקוחות רבים חוזרים וקונים ממני שוב ואף ממליצים עליי לחבריהם. עם השנים, הקשרים אישיים שנוצרו בגלרייה, עזרו לי להרחיב את הפעילות שלי לתחומים מסחריים יותר. היום צייוריי מקשטים בתי מלון בארץ ובעולם, דירות לדוגמא, לוביאים, משרדים, דירות יוקרה ובתי עסק.

7. תהיו אתם- כאישיות, אני מודעת לכך שאני "בולטת בנוף". לטוב לרע, אני מאפשרת לעצמי להיות אני ב-100%דעתנית, נחושה, אופטימית, נמרצת, חמה ואוהבת. אני מפרפרת על 10 פרויקטים בו זמנית, כולל משפחה של 4 ילדים (שכבר גדלו תודה לאל) בעל אהוב וכלב ואני אוהבת את זה. 

8. תזכרו להגיד תודה- אף אחד לא יכול לפעול ולהצליח בחלל ריק. כל יום אני סופרת את הברכות שלי ומודה על כך שלבעלי, לקרובים אליי וללקוחות שלי, יש חלק גדול בהצלחתי. אני גאה ומודה ליקום על הדרך שכבר עברתי, מודה על כל אחד מהמכשולים שנתקלתי בהם בדרך ומודה מראש על מה שעתיד לבוא.

ותזכרו – אין חלום שלא ניתן להגשימו- נתחיל בכך שנצייר אותו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Shopping Cart
דילוג לתוכן