נעליים

SHARE THIS POST

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
נעליים

בחודשים האחרונים ארון הנעליים שלי היה פחות שימושי מאי פעם. (כי בשביל מה צריך נעליים בקיבוץ בכלל?)

אבל אני זוכרת שברגע שהסגר הראשון הוקל, הדבר הראשון שעשיתי הוא להתלבש, להתארגן ולחזור לגלרייה.

בדרך הבנתי, כמה הפעולות הקטנות והפשוטות, כמו לשים נעליים כשיוצאים מהבית. הן אלה שבאמת מרכיבות את מה שהופך להיות בסוף מפעל חיינו- יהיה אשר יהיה.

אז היום, למרות שלא יצאתי לשום מקום, נעלתי נעליים ויצאתי לעבודה בבית- בסטודיו. החלטתי שסגר או לא סגר, אני לא קופאת על השמרים.

עם פתיחה מתקרבת של 3 גלריות, עיצוב פריטים חדשים למלאי והזמנות שוטפות מלקוחות שדורשות את תשומת ליבי בסטודיו, שנת 2020 הפכה להיות אחת התקופות הכי פוריות ויצירתיות שלי ובמקביל גם הכי קרובה לילדים וליוחאי, הכי מלאה בהתפתחות וצמיחה אישית נחוצה.

נכון, זו קלישאה, אבל אני באמת מאמינה שמשברים הם עת נהדרת לצמיחה מאסיבית לכל הכיוונים ואני מאמינה שמה שמאפשר לי לצלוח את השנה הזו בגאון ואפילו אני אעיז לומר בהתקדמות קדימה, הם שני חברים ותיקים שלי, סדר וארגון.

שליטה בדברים שנמצאים בשליטתנו, במיוחד בימים של אי וודאות, היא קריטית כדי להתפתח. אולי זה יישמע לחלק מכם מוזר, שציירת מהללת את הסדר והארגון. כאילו מה הקשר, נכון?

ציור, במיוחד אבסטרקטי, זה הרי משהו ייצרי, מבולגן,חסר תכנון, כאוטי ורנדומלי. אז זהו. שלא.

הגרסה שלי לציור, ולחיים בכלל הוא שבשביל להיות יצירתיים באמת, סדר וארגון הוא ה..מפתח! במיוחד כשמחפשים השראה ליצירה.

ולמה ככה? כי כשאנחנו משקיעים בהתחלה, בסידור וארגון מה שנמצא מול העיניים שלנו, זה מקצר תהליכים.

למוח שלנו יהיה קל יותר לנדוד למחוזות הכי רחוקים, דימיוניים יצירתיים והוא לא יהיה עסוק כל הזמן בלנסות להתאמץ ולפענח איפה למצוא כל דבר.

זה עובד בחיים, במערכות יחסים, בעסקים ואף באומנות. אם תשימו לב ממש מקרוב, היצירות שלי, גם אלה האבסטרקטיות יש בהם תמיד איזה שהו סדר…סוג של סימטריה.

זה נעים בעין הסדר הזה… ללקוחות שלי לא תמיד ברור אפילו על מה הם מסתכלים בדיוק שהופך את היצירה לכל כך שלווה אבל משהו בהן מרגיע ובואו אני אגלה לכם עוד קטן…זה בסדר…הכל מתחיל משם.

אז כמו כל פרויקט, גם את עניין הסדר לקחתי לאקסטרים בימי הקורונה אז בסגר הראשון סידרתי ושיפצתי את כל הבית. כל פינה סודרה, מוינה ונוקתה, כולל המסמכים שאף אחד לא רוצה לגעת בהם, כולל מאות פחיות הצבע שלי, כולל הבגדים, של כולם, כולל המוחות של כל בני ביתי שעכשיו פנויים למחשבה וליצירה כי ככה זה אנרגיה, כשיש מקום פנוי תמיד מגיע משהו חדש.

בסגר השני, בין הקמת הגלריות, הרחבת המותג והאתר החדש והמשודרג, אני מקפידה על הסדר שיצרתי כדי שתמיד יישאר מקום פנוי למשהו חדש להגיע.

דילוג לתוכן